Vienas prabangiausių XX a. pradžioje veikusių Vilniaus viešbučių buvo „Palac Hotel“, įsikūręs Didžiosios g. 73 name (dab. Didžiosios ir Rūdninkų gatvių kampas, Didžioji g. 33 / 2).

Apie „Palac Hote“ duomenų randama 1911 m. gegužės 28 d. ir lapkričio 8 d. „Kurier Wileński“ laikraščio skelbimuose, kur rašoma, kad tai – vienas geriausių viešbučių Vilniuje: „Švarus, ramus ir higieniškas viešbutis miesto centre. <...> Elegantiški kambariai po 1–5 rublius. Elektrinis apšvietimas, centrinis šildymas, vonios. Atskiras skaitymo kambarys. Laikraščiai įvairiomis kalbomis. Šalia viešbučio nuomojama salė vestuvėms ir vakarėliams. Liftas veikia iki 4.00 val. ryto. Nuosavas automobilis. Didžiuojamės galėdami pranešti, jog viešbutis nuo šiol priklauso mums ir yra valdomas žinomo viešbučių ir restoranų savininko Sankt Peterburge ir Maskvoje W. A. Eichowo. Greitai šalia viešbučio planuojama atidaryti aukštos klasės restoraną. Apie tai bus informuojama papildomai.

Viešbutyje buvo karštas vanduo. Svečiai iš stoties buvo vežami nemokamai viešbučio automobiliu. Taip pat įrengtas atskiras kambarys skaitymui, kuriame klientai turėjo galimybę skaityti spaudą įvairiomis užsienio kalbomis. Skelbimas leidžia įsivaizduoti, kaip kito ir modernėjo aukštesnės klasės Vilniaus viešbučių paslaugos.

 

Tekstą parengė Aistė Bukauskaitė