Ekspozicija "Malina"

„Malinos“ ekspozicijos pristatymas 

Žydų kultūros ir informacijos centre vienintelėje vietoje Lietuvoje yra įrengta unikali ekspozicija, kurią sudaro (žydų geto teritorijoje, kurioje ir yra šis centras) įrengta „malina“ bei Vilniaus geto gyvenimą atspindinti plakatų paroda. Žodis „malina“ gali būti aiškinamas taip: pirma, - tai yra hebrajiško žodžio „malion“ – „viešbutis“ reikšmė. Tai taip pat vieta, kurioje renkamasi ar susitinkama. Lietuvoje šis žodis priskirimas “blatniagos“ žargonizmams, tačiau atvykę pas mus jums parodysime ir papasakosime apie „maliną“ plačiau. Getuose – tai slėptuvės, kuriose žydai bandė išgelbėti savo artimųjų ar savo gyvybę. „Kadaise „malinose“ slapstydavosi vagys. Nacių okupacijos metais žodis „malina“ mieste pradėjo skambėti vis dažniau. Malinas įrenginėjo naktimis, jos kūrėsi rūsiuose, po šiukšlių dėžėmis - visur, kur tik leido žmogaus fantazija. Iš pradžių „malinos“ gete buvo gan primityvios - rūsiuose, tamsiuose kambarėliuose, palėpėse ir panašiose vietose. „Malinos“ buvo prabangios ir skurdžios, didelės ir mažos, skirtos vienai šeimai, o kartais net šimtams žmonių. Paskutinėmis geto dienomis slėptuvių įrengimo menas pasiekė didžiausių aukštumų. Išaugo visas požeminis miestas.“
Malinose dažnai vykdavo baisių tragedijų. Žmonės ten neretai mirdavo iš bado ar dėl tyro oro stokos. Naikinant getą dešimtys malinų su gyvais žmonėmis buvo palaidotos po susprogdintų namų griuvėsiais. (Abraomas Suckeveris „Iš Vilniaus geto“)
Ši unikali ekspozicija tai būdas parodyti II pasaulinio karo baisumus ir išgyvenimo pastangas. Tad nepraleiskite progos apsilankyti pas mus.

Ekskursija ekspozicijoje trunka ~45 min.
Būtina išankstinė registracija
tel. 8 652 31576 arba (85) 2608718
info@jewishcenter.lt
M
ėsinių g. 3, Vilnius

Moksleiviams, gidams ir informacijos centrų darbuotojams ekspozicijos lankymas nemokamas.
Grupei iki 15 asm. ekskursijos kaina lietuvių kalba 10 €
Grupei nuo 16-30 asm. ekskursijos kaina lietuvių kalba  20
Grupei iki 15 asm. ekskursijos kaina anglų/rusų kalba  15
Grupei nuo 16-30 asm. ekskursijos kaina anglų/rusų kalba  30